BERUŠKY

Třída Berušek je třída 3-5 letých dětí. Jsme zaměřeni na práci s dětmi, které nastupují poprvé do MŠ. Tomu odpovídá nejen vybavení třídy, také podpora dalšího profesního vzdělávání učitelek, ale hlavně všechny naše činnosti.

Naše třída je tomuto věku dětí přizpůsobena, učitelky s dětmi pracují podle vzdělávacího programu určenému 3-5 letých dětí.

Začátkem školního roku dáváme přednost postupné adaptaci dětí tzn., doporučujeme rodičům délku pobytu dítěte v MŠ. Děti už od samého nástupu seznamujeme se zařízením třídy a přilehlých prostor, nepodceňujeme začleňování každého jednotlivce do kolektivu, vzájemné seznamování dětí.

Od samého začátku se učíme nové básničky i písničky s pohybem. Rozvíjíme jemnou motoriku dětí skládáním se stavebnicemi, kreslením, malováním, modelováním. Podporujeme rozvoj koordinace ruky, těla a řeči.