Informace o stravování

Stravování dětí a zaměstnanců je zajišťováno vlastní kuchyní dle stravovacího řádu, zpravidla mezi jednotlivými jídly jsou tříhodinové intervaly. Pokud je dítě přítomno v době podávání stravy, vždy se stravuje. Vaří se zde chutně a zdravě. Součástí naší MŠ je i jídelna, kde se děti stravují v určenou dobu. Děti jsou vedeny k samostatnosti, obsluhují se samy podle toho, jak jim strava a obsluha vyhovuje. Mladší děti jedí lžící, starší příborem. Násilně děti nutit do jídla je nepřípustné!

Teplota vydávaných jídel nesmí klesnout pod 70°C. Strava je připravována podle hygienických norem a receptur s dostatkem vitamínů, vlákniny.

Doba  podávání stravy:

9,00 – 9,30 dopolední svačina

11,45 – 12,15 oběd

14,30- 14,45 odpolední svačina

Přihlašování a odhlašování obědů se provádí den předem do 13,00 hodin.

Při onemocnění dítěte si lze vyzvednout oběd pouze první den nemoci dítěte do 12,30 hodin, na ostatní dny je nutno dítě ze stravování odhlásit. Pokud si vyzvedáváte oběd do jídlonosiče, doneste jídlonosič ráno, nebo v dopoledních hodinách do 12,00 hodin.

Odhlašování obědů provádí zákonný zástupce dítěte telefonicky. , nebo v MŠ do sešitu. Neodhlášené obědy propadají.

Ceník stravy:

Děti 3 – 6 let: svačina, oběd                                  34,- Kč

svačina, oběd, odpolední svačina 45,- Kč

Děti 7 let:       svačina, oběd                                  37,- Kč

svačina, oběd, odpolední svačina 49,- Kč

Systém podávání svačin: předškolní děti – samoobslužný, dětem 3 – 5 let pomáhá učitelka s naléváním pití.

Systém podávání obědů: vydává kuchařka, pedagogický dohled zajišťují učitelé, děti 5-6 – nalévání polévky a pití samy.

Dítě přihlášené k celodennímu pobytu v mateřské škole má právo denně odebrat dopolední přesnídávku, oběd i odpolední svačinu v době jejího výdeje.

V mateřské škole se připravují tekutiny, které děti během svého pobytu konzumují v rámci pitného režimu – hrazeno zákonnými zástupci.

Pitný režim

V každé třídě je celodenně k dispozici konvice ( čaj, šťáva). Děti mají možnost v průběhu celého dne se napít dle vlastní potřeby, pití si nalévají do vlastních hrnečků. Učitelky dohlíží na přijímání tekutin dětí. V letních měsících je dětem zajištěno podávání tekutin i během celého pobytu venku.

Konvice doplňují učitelky, mytí nádob a hrníčků k pitnému režimu zajišťují provozní zaměstnanci.