Od 2. 1. 2024 změna provozu MŠ 6,30 – 16,00 hodin

INFORMACE PRO RODIČE

- Úplata předškolního vzdělávání 200,- bude vybírána do 15. dne následujícího měsíce.

( viz. Směrnice na nástěnce )

- Rodičovský příspěvek pro potřebu dětí - pitný režim, akce v MŠ, dárečky, foto na

nástěnky a ostatní pomůcky pro výrobky dětí na školní rok 600,- Kč

(vybíráme během 14 dnů v září)

Provoz MŠ:

6,30 – 16,00 hod - celodenní provoz

Mateřská škola z bezpečnostních důvodů je uzamčena.

• Příchody dětí: 6,30 hod. - 7,45 hod.
  • Odchody dětí po obědě: 12,00 hod. -12,10 hod.
  • Odpolední odchody dětí bez svačinky: od 14,30 hod.
  • Odpolední odchody dětí po svačince: od 14,45 hod.

Individuální příchody a odchody dětí je třeba předem domluvit s učitelkami.

Povinné předškolní vzdělávání probíhá od 8,00 - 12,00 hod.

Omluvy předškolních dětí s povinnou docházkou - osobně nebo telefonicky: 582 391 183, ostatní mladší děti mohou rodiče omlouvat pouze písemně do sešitu na nástěnce – sešit stravování, nebo telefonicky.

Odhlašování a přihlašování stravy den předem do 13,00 hod. tel. 582 391 183 nebo do sešitu na chodbě.

Vyzvedávání neodhlášeného oběda 1. den nemoci: 12,00 hod. – 12,15 hod.

Z důvodu hygienických norem pouze do jídlonosiče! Ne sklenice a ostatní plasty!

Na ostatní dny jen nutno dítě ze stravování odhlásit!

Organizace ve školním roce 2023/2024

• I. třída - Berušky
  • II. třída - Žabičky

Děti se schází od 6,30 hod. ve třídě Berušek, odpoledne od 14,45 hod. si děti vyzvedávají zákonní zástupci ve třídě Berušek.

Vyzvedávání dětí:

Učitelka MŠ odpovídá za dítě od chvíle, kdy jej od rodičů fyzicky převezme, do okamžiku, kdy jim dítě zase fyzicky předá.

Z Vyhlášky MŠMT a Občanského zákoníku vyplývá, že rodiče mají právo pověřit vyzvednutím dítěte z MŠ i jinou osobu. Tuto skutečnost pak písemně doloží do evidenčního listu dítěte a popřípadě jinou osobu seznámí s pedagogickými pracovníky MŠ.

Podle Občanského zákoníku nemusí být pověřená osoba zletilá, požaduje se jen, aby byla ke svému úkonu přiměřeně způsobilá. Předpokládá se, že rodiče sami mají na bezpečnosti dítěte zájem a nepověří touto povinností osobu, která není schopna zajistit nezbytnou péči. Při rozhodování rodičů zmocnění staršího sourozence je třeba zvážit nejen jeho věk, ale i morální, intelektové a další povahové vlastnosti či vzdálenost od MŠ k bydlišti aj.

Při zmocnění nezletilých osob zvažujte svou etickou i právní odpovědnost za své rozhodnutí.

(viz. Provozní řád MŠ na nástěnce)