ŽABIČKY

V II. třídě naší MŠ je vzdělávání zaměřeno na předškolní přípravu pro děti od 5-6 roků. Do činností zařazujeme předmatematické vzdělávání, motorické a logopedické cvičení, jazykové chvilky, různé hry a činnosti zaměřené na vzdělávání dětí před nástupem do ZŠ.

Podporujeme děti v hudebně-dramatických činnostech, ve sportovních aktivitách. Vytváříme dětem příjemné a podnětné prostředí tak, aby předškolní příprava byla pro děti zábavou.

V období pátého až šestého roku života dítě dokáže zopakovat poměrně dlouhou větu, spontánně spočítat a pojmenovat předměty kolem sebe, správně vysvětlit, nač používáme předměty a umí vytvořit skupinu předmětů. Bez problému dokáže vyprávět kratší příběh, téměř bez pomocných otázek. V tomto období dítě již zvládá správnou výslovnost většiny hlásek.